Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatek od nieruchomości

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-21 11:07:06
portugalia, podatki, vat

Wysokość podatku od nieruchomości (Imposto Municipal sobre Imoveis, IMI) waha się od 0,3 proc. do 0,8 proc. Najwyższa stawka dotyczy terenów rolniczych.

 

 

Wysokość podatku od nieruchomości (Imposto Municipal sobre Imoveis, IMI) waha się od 0,3 proc. do 0,8 proc. Stawki od 0,3 proc. do 0,5 proc. wynoszą na terenach miejskich dla nieruchomości wycenionych na podstawie Kodeksu Podatku od Nieruchomości.

Od 0,5 proc. do 0,8 proc. to stawka stosowana na terenach miejskich dla nieruchomości wycenionych na podstawie podatku lokalnego. Najwięcej, 0,8 proc. IMI wynosi na terenach rolniczych.

 

Opłata skarbowa

 

W przypadku niektórych czynności cywilno-prawnych, np. od umów najmu i dzierżawy czy czynności związanych z dziedziczeniem i darowiznami, pobierana jest opłata skarbowa, czyli podatek od operacji gospodarczych. Jego wysokość waha się od 0,04 proc. do 25 proc. Czynności prawne podlegające opodatkowaniu VAT są wyłączone z opłaty skarbowej.