Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDoroczne spotkanie polonijnego środowiska biznesowego w Portugalii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bogdan Zagrobelny | 2015-12-10 20:26:47
polonia, biznes

W dn. 1 grudnia 2015 r. odbyło się kolejne doroczne spotkanie polonijnego środowiska biznesowego w Portugalii, zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Lizbonie. W spotkaniu wziął udział Ambasador RP w Portugalii - Prof. Bronisław Misztal.

Otwierając spotkanie Kierownik WPHI Bogdan Zagrobelny, wymienił najbardziej znaczące inicjatywy zrealizowane w 2015 r. we współpracy z polonijnymi przedsiębiorcami. Szczególnie efektywna była współpraca w czasie targów Expocosmetica i Alimentaria, w trakcie których szereg przedstawicieli polonijnego środowiska nawiązało trwałą współpracę z polskimi firmami pragnącymi wejść na rynek portugalski.

Innym obszarem wzajemnej współpracy były wspólne warsztaty dla firm portugalskich oraz przygotowanie pobytu misji polskiego biznesu i instytucji w Portugali. Kierownik WPHI wyraził podziękowanie środowisku polonijnego biznesu za wsparcie merytoryczne dla działalności Wydziału, w tym szczególnie w zakresie porad prawnych i podatkowych. W trakcie spotkania ustalono, że zostanie sporządzona lista kontaktów polonijnego biznesu dla ułatwienia współpracy przedstawicieli tego środowiska między sobą.

Na zakończenie wystąpienia kierownik WPHI Bogdan Zagrobelny zadeklarował chęć kontynuowania współpracy, oferując m.in. wspólne inicjatywy w zakresie działalności informacyjnej, targowej i konferencyjnej.

Ambasador RP prof. Bronisław Misztal w swym wystąpieniu zapewnił zebranych przedstawicieli polonijnego środowiska biznesowego o wsparciu Ambasady dla polskiego biznesu w Portugalii, zachęcając do włączenia się w przedsięwzięcia inicjowane przez Ambasadę lub podejmowanie wspólnych. Ambasador RP podkreślił znakomity klimat stosunków politycznych i gospodarczych między Polską i Portugalią. Poinformował, że w najbliższym czasie spodziewana jest dalsza intensyfikacja relacji polsko-portugalskich, m.in. w postaci wizyt na wysokim szczeblu, licznych przedsięwzięć w zakresie współpracy kulturalnej i gospodarczej.

Spotkanie stało się dobrą okazją do omówienia działań podejmowanych przez Ambasadę RP w Lizbonie, zwłaszcza jej Wydział Promocji Handlu i Inwestycji we współpracy z polonijnymi przedsiębiorcami na rzecz promocji polsko-portugalskiej współpracy gospodarczej oraz dalszej konsolidacji polskiego środowiska biznesowego w Portugalii.