Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek produkcji samochodów w Portugalii w I kw. 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: B Z | 2016-05-18 14:24:44
samochody, portugalia, motoryzacja

Spadek produkcji marki Volkswagen w portugalskim zakładzie Autoeuropa w Palmela między styczniem a kwietniem tego roku wyniósł 37,5%. Spadek ten został złagodzony przez wzrost produkcji marki Seat o 30%.

Mimo to fabryka Autoeuropa wprowadziła mniej samochodów na rynek w tym roku. Jak podaje Portugalskie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (ACAP) produkcja w zakładzie Palmela spadła o 21,8% do łącznie 28500 sztuk.

W przypadku pozostałych marek produkcja krajowa lekkich samochodów osobowych wzrosła dla Citroëna o 13,2% i Peugeot o 15,5%.

Inna fabryka pojazdów samochodowych w Portugalii - Fabrka PSA w Mangualde –zarejestrowała wzrost produkcji o 12,7%. Mitsubishi Fuso w Tramagal odnotował wzrosła o 25%, podczas gdy Toyota Caetano więcej niż podwoiła liczbę pojazdów wprowadzonych na rynek (+174%).

Patrząc na ogólne dane, produkcja motoryzacyjna w Portugalii spadła o 8,8% w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku w stosunku do tego samego okresy roku poprzedniego.

Ten negatywny trend był spowodowany spadkiem w produkcji lekkich samochodów osobowych (-18%), przy jednoczesnym wzroście zarówno w produkcji lekkich samochodów dostawczych (+21,4%) i ciężkich pojazdów (+28,4%).

W ten sposób w Portugalii zostały wyprodukowane w sumie 50100 pojazdy, z czego 95% z przeznaczeniem na eksport, z czego 95% sprzedano na rynkach europejskich, 2,2% w Chinach i 2,5% w innych krajach azjatyckich.

Główne rynki eksportowe samochodów produkowanych w Portugalii to nadal Niemcy (25,7%) i Hiszpania (18,3%).

(Jornal de Negócios)