Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium nt. roli turystyki w polskiej gospodarce dla studentów turystyki Uniwersytetu Katolickiego w Porto

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: B Z | 2016-11-01 15:09:19
turystyka

WPHI wziął udział w seminarium poświęconym roli turystyki w gospodarce polskiej, które odbyło się 27 października 2016 r. w siedzibie Konsulatu RP w Porto. Seminarium zostało zorganizowane przez WPHI i Konsulat RP w Porto dla studentów 3. roku kierunku turystyka na Uniwersytecie Katolickim w Porto.

Kierownik WPHI I Radca Bogdan Zagrobelny w prezentacji „Turystyka w Polsce”, omówił aktualną sytuację gospodarczą Polski oraz dynamiczny rozwój wielu branż gospodarki. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż Polska stała się największym beneficjentem funduszy UE, które w latach 2014–2020 w znacznej części zostaną wykorzystane na nowe projekty inwestycyjne w zakresie infrastruktury, ochrony środowiska, rozwój energetyki i inteligentnej gospodarki.

Istotna część prezentacji została poświęcona branży turystycznej. Podkreślono, że rola turystyki w gospodarce polskiej istotnie wzrasta na przestrzeni ostatnich lat i sektor już obecnie reprezentuje 5,6% PKB. Przedstawiono m.in. dane dot. przychodów i wydatków w sektorze turystyki, krajów pochodzenia największych wpływów z turystyki i podstawowych destynacji geograficznych dla turystów polskich.

 

Doradca Konsula Honorowego w Porto p. Danuta Kondek przedstawiła główne atrakcje Polski, w tym miasta, parki krajoznawcze oraz wybrzeże.

Ponadto w czasie seminarium zaprezentowano film promocyjny POTu przedstawiający atrakcyjność Polski „Poland and its tourist attractions”.

Seminarium stanowiło dobrą okazję dla zaprezentowania Polski przyszłym organizatorom działalności turystycznej w Portugalii jako interesującego kierunku dla turystów portugalskich.