Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie startupy uczestniczą w Web Summit w Lizbonie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: B Z | 2016-11-03 21:16:09
startup, web summit, lizbona

WPHI wraz z 3 polskimi startupami Nano Sanguis, Raelity Games i SatAgro, laureatami spotkania „Startupy w Pałacu” weźmie udział w najważniejszym wydarzeniu w zakresie nowych technologii i startupowej przedsiębiorczości w Europie, jakim jest Web Summit, który odbędzie się w Lizbonie w dniach 7-10 listopada 2016 r. Udział ww startupów w Web Summit stanowi również specjalne wyróżnienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Nano Sanguis

Nano Sanguis to firma stworzona w odpowiedzi na problem niedoborów krwi w szpitalach; rozwiązaniem może być technologia wytwarzania syntetycznego nośnika tlenu, tzw. sztucznej krwi. Produkt, w przeciwieństwie do pobranej od dawców krwi naturalnej, może być przechowywany w szpitalu co najmniej rok, stosowany niezależnie od grupy krwi pacjenta i nie wymaga drogich badań diagnostycznych. "Sztuczna krew" ma również potencjał do stosowania w transplantologii.

Reality Games

Studio produkujące gry i firma, która znalazła nowe możliwości komercjalizacji czegoś, co szeroko nazywane jest BIG DATA. Dla przykładu: gra Landlord umożliwia wirtualny zakup nieruchomości, w których obecnie znajduje się gracz - gracz może kupić np. Pałac Kultury, a potem "zarabiać" na wynajmie za każdym razem, gdy użytkownik telefonu "zamelduje" się przy użyciu przenośnego urządzenia w danej nieruchomości. Gra włącza więc usługi lokalizacji i wirtualnej rzeczywistości w fabułę gry.

SatAgro

Serwis SatAgro codziennie analizuje pomiary satelitarne NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), aby dostarczyć gospodarstwom rolnym informacji o rozwoju upraw. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzać pieniądze rolników i zwiększać plony, jednocześnie poprawiając jakość środowiska. Ponieważ bieżące decyzje dotyczące gospodarowania ziemią (płodozmian, poprawa jakości gleby, strefy zarządzania), są uwarunkowane przeszłymi działaniami na danym obszarze, SatAgro zapewnia dostęp do historii przebiegu rozwoju roślinności na każdej monitorowanej powierzchni. Można skorzystać także z sięgającego 2003 roku ciągłego zapisu fenologii roślinności, który dostarczany jest automatycznie dla każdej zdefiniowanej przez rolnika powierzchni.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert