Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWyniki portugalskiego handlu zagranicznego - dekoracja wnętrz

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bogdan Zagrobelny | 2016-01-17 18:08:18
dekoracja wnętrz, design

Sektor mebli i artykułów do dekoracji i wyposażenia wnętrz posiada już znaczący udział w handlu zagranicznym Portugalii, zatrudniając 8,3% mieszkańców tego kraju. W ciągu ostatnich ośmiu lat eksport w tym sektorze wykazywał pozytywne wyniki, przy prawie stałym poziomie importu, co miało wpływ na poprawę bilansu handlowego.

Najczęściej wywożony produkt z Portugalii to - meble z drewna – co jednocześnie odpowiada produktowi najczęściej importowanemu na całym świecie. Portugalia tym samym upozycjonowała się jako znaczący dostawca w tej branży na rynkach międzynarodowych.

 

Mimo nieco skromniejszych rezultatów, ważną rolę w eksporcie odgrywają także tekstylia domowe oraz ceramika i porcelana.

 

Geograficznie eksport portugalski jest silnie skoncentrowany na dwóch krajach - Hiszpanii i Francji - ale w ostatnich latach, sprzedaż portugalskich produktów ma miejsce na inne rynki, takie jak: Mozambik, Angola, Tunezja i Czechy. Przedmiotem zainteresowania są także rynki, które reprezentują silną dynamikę importową, jak Indie, Rosja czy Brazylia.

 

 
Pliki do pobrania

PORTUGALSKI HANDEL ZAGRANICZNY ARTYKUŁÓW WYPOSAŻENIA WNĘTRZ
pdf | 1.13 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Skaj pikowany tapicerski

Skaj pikowany to jeden z najczęściej wybieranych materiałów tapicerskich. Tkaniny pikowane zrewol...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert