Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWyniki portugalskiego handlu zagranicznego - dekoracja wnętrz

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bogdan Zagrobelny | 2016-01-17 18:08:18
dekoracja wnętrz, design

Sektor mebli i artykułów do dekoracji i wyposażenia wnętrz posiada już znaczący udział w handlu zagranicznym Portugalii, zatrudniając 8,3% mieszkańców tego kraju. W ciągu ostatnich ośmiu lat eksport w tym sektorze wykazywał pozytywne wyniki, przy prawie stałym poziomie importu, co miało wpływ na poprawę bilansu handlowego.

Najczęściej wywożony produkt z Portugalii to - meble z drewna – co jednocześnie odpowiada produktowi najczęściej importowanemu na całym świecie. Portugalia tym samym upozycjonowała się jako znaczący dostawca w tej branży na rynkach międzynarodowych.

 

Mimo nieco skromniejszych rezultatów, ważną rolę w eksporcie odgrywają także tekstylia domowe oraz ceramika i porcelana.

 

Geograficznie eksport portugalski jest silnie skoncentrowany na dwóch krajach - Hiszpanii i Francji - ale w ostatnich latach, sprzedaż portugalskich produktów ma miejsce na inne rynki, takie jak: Mozambik, Angola, Tunezja i Czechy. Przedmiotem zainteresowania są także rynki, które reprezentują silną dynamikę importową, jak Indie, Rosja czy Brazylia.

 

 
Pliki do pobrania

PORTUGALSKI HANDEL ZAGRANICZNY ARTYKUŁÓW WYPOSAŻENIA WNĘTRZ
pdf | 1.13 MB
Pobierz