Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzemysł lotniczy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2016-01-07 15:50:07
portugalia, portugal, gospodarka, lotnictwo, przemysł

Dla każdego przedsiębiorstwa lotniczego bezpieczeństwo i precyzja to dwa najważniejsze czynniki sukcesu, o które należy dbać już od momentu rozpoczęcia budowy samolotu, kontynuując podczas jego eksploatacji, zapewniając zawsze wysoką jakość jego utrzymania. Właśnie takie usługi mogą znaleźć w Portugalii główni producenci samolotów. Do budowy samolotu Airbus A380 zostały użyte czujniki włókien światłowodowych produkowane w Portugalii. Istotną rolę odgrywa komfort, który może być decydujący w wypracowaniu sobie dobrej opinii pasażerów o liniach lotniczych, dlatego też duże zastosowanie ma korek posiadający wybitne właściwości termiczne i akustyczne.

Produkcja portugalska obejmuje szeroki zakres komponentów z tego sektora, począwszy od szaf rozdzielczych do Airbus 340 po helikoptery, a nawet elementy konstrukcyjne dla Airbus A320, A330 i A340 oraz Embraer 145, 170 i 190 samolotów, czy też komponenty do myśliwców.

 

Portugalia jest również producentem zaawansowanych technologicznie systemów zarządzania dostawami części zamiennych wykorzystywanych w serwisowaniu taboru lotniczego, dzięki którym są gromadzone niezbędne informacje na temat stanu komponentów zainstalowanych w samolotach, tak, aby we właściwym czasie przewidzieć potrzebę ich wymiany.

 

Portugalia prowadzi intensywną współpracę z brazylijską firmą Embraer, która wybrała miasto Évora na miejsce realizacji swojego najbliższego projektu, mającego się rozpocząć w 2012 roku, a którego koszt inwestycyjny szacuje się na 148 mln euro. Évora ma się stać bazą lotniczego klastra. Kluczowym projektem może okazać się program budowy wojskowych samolotów transportowych KC-390, w który może zostać włączonych około 16 portugalskich dostawców. Będzie to początek nowego etapu w branży lotniczej w Portugalii, nie tylko w dziedzinie samolotów pasażerskich, ale także wojskowych.

 

Główne linie lotnicze oraz siły powietrzne na całym świecie korzystają z usług serwisowych w Portugalii.

Portugalia produkuje również awionetki do celów indywidualnych i biznesowych.

 

Opracowano na bazie materiałów Portugalskiej Agencji Inwestycji i Handlu Zagranicznego - AICEP.