Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBiotechnologie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2016-01-07 15:52:43
portugalia, portugal, gospodarka, biotechnologie

Ponad 40 firm, z których większość powstała pomiędzy 2001 a 2006, stanowi portugalski sektor biotechnologiczny. Wiele z nich operuje w różnych obszarach działalności, koncentrując się na R & D i wytwarza produkty lecznicze pomagające poprawiać jakość życia. Najczęściej rozwijanym obszarem działalności biotechnologicznej w Portugalii jest opieka zdrowotna i medyczna, a następnie sektory rolno-spożywczy i biotechnologii środowiskowej.

Zebinix jest pierwszym, całkowicie opracowanym w Portugalii lekiem, mającym zastosowanie w leczeniu przypadków padaczki, zatwierdzonym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA- US Food and Drug Administration). Ten nowy produkt jest wynikiem prowadzonych przez 15 lat badań przez firmę BIAL dotyczących centralnego układu nerwowego i układu krążenia.

 

W Portugali realizowane są również inne rodzaje badań, jak np. w dziedzinie onkologii i chorób wątroby. Biotecnol przeprowadza badania przedkliniczne na całej serii antyciał ukierunkowane na podtypy raka piersi i nerek, a także opracowywuje dwa produkty związane z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego. Biotecnol rozwija także, w kooperacji, lek stosowany przy leczeniu niektórych chorób wątroby, takich jak ostre zapalenie wątroby lub przy transplantacji wątroby.

 

Innym przykładem jest firma Alfama, która opracowywuje nową terapeutyczną metodę opartą na kontrolowanym podawaniu tlenku węgla. To nowe rozwiązanie może być stosowane w celu zapobiegania lub leczenia prawie wszystkich chorób dotyczących stanów zapalnych lub śmierci komórki, a także niektórych chorób zakaźnych. Ponadto, działalność Alfamy koncentruje się na takich dziedzinach jak ostre zapalenie wątroby i stwardnienie rozsiane. To tylko kilka projektów z udziałem firm portugalskich. W toku jest szereg innych przedsięwzięć, jak np. kriokonserwacja komórek macierzystych z krwi pępowinowej, które są w stanie przyczynić się do leczenia wielu chorób, mogących wystąpić w ciągu całego życia nowoworodka lub u jego krewnych.

 

Portugalia posiada centra badań i rozwoju oraz infrastrukturę niezbędną do stworzenia sprzyjających warunków dla tej działalności. Przykładem może być Biocant Park. Ten pierwszy park biotechnologiczny w Portugalii rozpoczął swoją działalność w 2005 r. i obecnie skupia 15 firm prowadzących badania w dziedzinie biotechnologii. Biocant Ventures coraz częściej podejmuje się roli „business angel", finansując projekty w ich początkowej fazie aż do momentu, gdy przerodzą się one w firmy.

 

Portugalscy naukowcy mają także inne osiągnięcia w dziedzinie biotechnologii, np. w warunkach laboratoryjnych na bazie hybrydowej technologii, łączącej inżynierię materiałową z biotechnologią produkują tkanki ludzkie.

 

Opracowano na bazie materiałów Portugalskiej Agencji Inwestycji i Handlu Zagranicznego - AICEP.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

SZKOLENIA Dobra Praktyka Laboratoryjna

Szkolenia z zakresu Dobrej Praktyki Laboratoryjnej podlegają okresowej aktualizacji, tak aby odzw...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert