Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja wina

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2016-01-07 15:53:56
portugalia, portugal, gospodarka, rolnictwo, wino, przemysł spożywczy

W 2008r. Portugalia zajmowała 5. w Europie i 10. na świecie miejsce pod względem produkcji wina. Winnice można spotkać w każdej części Portugalii. Ogółem obejmują one 258.000 akrów ziemi. Sektor wina reprezentuje 50% całości obrotów w branży rolnej. Sektor produkcji wina obejmuje ok. 13 tys. firm oraz zatrudnia 28% siły roboczej w rolnictwie.

W ciągu ostatnich 15 lat Portugalia stała się bardzo konkurencyjna w produkcji światowej klasy win, będąc równocześnie często nagradzana w tej dziedzinie. Wina portugalskie zdobywają prestiżowe nagrody na całym świecie. Dwie portugalskie marki należą do 100 najsilniejszych marek win. Sukces win portugalskich na międzynarodowych rynkach przełożył się na obroty w tej branży, które w 2006 roku wyniosły 977 mln euro, z czego sprzedaż wina Porto odegrała bardzo ważną rolę przynosząc 301 mln euro zysków.

 

Wyjątkowe zróżnicowanie krajobrazu, warunki glebowe i klimatyczne oraz duża wiedza i doświadczenie w zakresie wielu odmian winorośli, przyczyniają się do doskonałości win portugalskich. Różnią się od siebie w zależności od regionu i odmiany winogron, co pozwala stworzyć szeroką i reprezentatywną gamę prawdziwie portugalskich odmian.

 

W celu utrzymania jakości i autentyczności wina, Portugalia była pierwszym na świecie krajem wprowadzającym oznaczenie regionalne, wytyczając odrębne od siebie regiony, nie tylko pod względem odmian winorośli, ale również klimatu, rzeźby terenu i rodzaju gleby. Jako pierwszy został wytyczony w 1756 r. region Douro.

 

Regiony te produkują wina na potrzeby różnych rynków i na zróżnicowanym poziomów cenowym, mogąc tu wyróżnić trzy główne kategorie: DOC (Oznaczenie kontrolowanego pochodzenia), Vinho Regional (wino regionalne) i Vinho de Mesa (wino stołowe).

 

Opracowano na bazie materiałów Portugalskiej Agencji Inwestycji i Handlu Zagranicznego - AICEP.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert