Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja wina

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2016-01-07 15:53:56
portugalia, portugal, gospodarka, rolnictwo, wino, przemysł spożywczy

W 2008r. Portugalia zajmowała 5. w Europie i 10. na świecie miejsce pod względem produkcji wina. Winnice można spotkać w każdej części Portugalii. Ogółem obejmują one 258.000 akrów ziemi. Sektor wina reprezentuje 50% całości obrotów w branży rolnej. Sektor produkcji wina obejmuje ok. 13 tys. firm oraz zatrudnia 28% siły roboczej w rolnictwie.

W ciągu ostatnich 15 lat Portugalia stała się bardzo konkurencyjna w produkcji światowej klasy win, będąc równocześnie często nagradzana w tej dziedzinie. Wina portugalskie zdobywają prestiżowe nagrody na całym świecie. Dwie portugalskie marki należą do 100 najsilniejszych marek win. Sukces win portugalskich na międzynarodowych rynkach przełożył się na obroty w tej branży, które w 2006 roku wyniosły 977 mln euro, z czego sprzedaż wina Porto odegrała bardzo ważną rolę przynosząc 301 mln euro zysków.

 

Wyjątkowe zróżnicowanie krajobrazu, warunki glebowe i klimatyczne oraz duża wiedza i doświadczenie w zakresie wielu odmian winorośli, przyczyniają się do doskonałości win portugalskich. Różnią się od siebie w zależności od regionu i odmiany winogron, co pozwala stworzyć szeroką i reprezentatywną gamę prawdziwie portugalskich odmian.

 

W celu utrzymania jakości i autentyczności wina, Portugalia była pierwszym na świecie krajem wprowadzającym oznaczenie regionalne, wytyczając odrębne od siebie regiony, nie tylko pod względem odmian winorośli, ale również klimatu, rzeźby terenu i rodzaju gleby. Jako pierwszy został wytyczony w 1756 r. region Douro.

 

Regiony te produkują wina na potrzeby różnych rynków i na zróżnicowanym poziomów cenowym, mogąc tu wyróżnić trzy główne kategorie: DOC (Oznaczenie kontrolowanego pochodzenia), Vinho Regional (wino regionalne) i Vinho de Mesa (wino stołowe).

 

Opracowano na bazie materiałów Portugalskiej Agencji Inwestycji i Handlu Zagranicznego - AICEP.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dodatki do domu - nicehome.pl

Zapraszam do sklepu internetowego nicehome.pl, gdzie znajdziecie państwo dodatki do domu w różnyc...
Polska - WROCŁAW 2021-07-19 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

ZF SPARE PARTS FOR TRANSMISSION 6WG190 3WG191 6WG211

DISC CARRIER Z44 152,5X160,5mm Z46 57,5X60mm 6WG190 3WG191 6WG211 LAMELLENTRAEGER PORTE DISQUES ...
Polska - MIŃSK MAZOWIECKI 2017-02-06 Dodał: Mariusz Śledziewski Pojazdy szynowe, Części i akcesoria samochodowe, Pozostałe pojazdy samochodowe, Narzędzia mechaniczne, Produkcja pozostałych maszyn Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert